Medinvestgrupp postaví nukleární centrum

Medinvestgrupp postaví nukleární centrum

Pacienti s onkologickou diagnózou se budou léčit v Mezinárodním zdravotnický klastru ve “Skolkovo”.

Plocha centra bude činit 20 000 čtverečních metrů. Výstavba bude dokončena do konce roku 2023. Společnost očekává, že v průběhu prvního roku provozu, zvládne přijmout k léčbě řádově 7000 pacientů, upřesnil mluvčí "Medinvestgrupp". Výši investice do projektu sdělit odmítl.

Mezinárodní zdravotnický klastr (MZK) na území inovačního centra "Skolkovo" je projekt, který vznikl na základě iniciativy vlády Moskvy. Federální zákon č. 160-FZ z 29.06.2015, umožňuje klinikám členských států Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) pracovat na území klastru podle měřítek svých zemí: poskytovat zdravotní pomoc, aplikovat léky a zařízení bez certifikace platné v Ruské Federaci, pokud mají všechna potřebná povolení v jejich mateřské zemi.

Plánem MZK je sjednotit 10 až 15 zdravotnických zařízení ze zemí OECD a poskytovat lékařskou pomoc až 300 000 pacientů ročně. Už nyní v klastru funguje izraelská klinika Hadassa, staví se rehabilitační centrum francouzské společnosti Orpea a Fakultní nemocnice ve Štrasburku. Účast v projektu "Skolkovo" nabízí řadu výhod, říká mluvčí "Medinvestgrupp": firmy mohou vyrobit a uvést na trh pro klinické použití řadu inovativních léků na léčbu pacientů s onkologickými diagnózami, přičemž hovoříme o přípravcích, které se v Rusku dříve nevyráběly.

"Medinvestgrupp" patří hlavnímu vlastníkovi společnosti "Farmstandart" Viktoru Kharitoninovi, který patří k velkým dodavatelům léků v Rusku, mimo jiné i v oblasti státních zakázek. Specializuje se na investice ve zdravotnictví. Do portfolia společnosti dle údajů uvedených na webových stránkách společnosti patří síť nukleární medicíny "PET technologie", kliniky "K+31" a kliniky Lyadova, stejně jako laboratoře Labquest. V roce 2020 společnost získala 27,7% sítě soukromých klinik "European Medical Center" (EMC). "Medinvestgrupp" plánovala v letech 2020-2025 investovat do otevření 40 nových center nukleární medicíny více než 20 miliard rublů, jak oznámil "Kommersant".

Nové centrum bude poskytovat technologicky špičkovou pomoc pacientům s onkologickými diagnózami, říká mluvčí společnosti: v centru budou instalovány dva cyklotron-radiochemické komplexy, ve kterých bude probíhat výroba nejen preparátů pro diagnostiku, ale i léků pro radionuklidovou terapii – léčbu nádorových onemocnění. V novém centru budou instalovány také dva PET / CT skenery, a rovněž zde bude umístěna výzkumná laboratoř a ambulantní lůžka pro radionuklidovou terapii.

Ročně je v Rusku nově diagnostikováno více než 600 000 případů onkologických onemocnění. V roce 2020 se náklady na léčbu a diagnostiku nádorových onemocnění zvýší o 35 % a budou tak činit více než 270 miliard rublů, oznámila koncem roku 2019 tisková kancelář Federálního fondu povinného zdravotního pojištění.

Léčba onkologických onemocnění je drahá, je hrazena státem v rámci povinného zdravotního pojištění. v rámci kvót, vysvětluje odborník na zdravotnictví, pracovník velké mezinárodní poradenské společnosti. Soukromých firem, které chtějí získat možnost poskytovat zdravotní péči v rámci povinného zdravotního pojištění nebo kvót je mnoho a existuje určitá konkurence, pokračuje expert. Ti, kterým se podaří dosáhnout se státem dohody o spolupráci, se budou moci aktivně rozvíjet na trhu.

 

Zdroj: Vedomosti.ru

Vloženo Od