Manturov si prohlédl výrobu roušek

Manturov si prohlédl výrobu roušek

Bryanská oblast, 25.září. – Ministr průmyslu a obchodu Ruské Federace Denis Manturov navštívil podniky Bryanské oblasti a projednal otázky rozvoje a podpory průmyslu s guvernérem regionu Alexanderem Bogomazom.

DENIS MANTUROV SI PROHLÉDL NEJVĚTŠÍ VÝROBU ROUŠEK V RUSKU

Bryanská oblast, 25.září. – Ministr průmyslu a obchodu Ruské Federace Denis Manturov navštívil podniky Bryanské oblasti a projednal otázky rozvoje a podpory průmyslu s guvernérem regionu Alexanderem Bogomazom.

Na začátku cesty šéf ruského ministerstva průmyslu a obchodu navštívil Zhukovsky velomotozavod (OOO ZHVMZ), kde se podíval na moderní výrobu cyklo- a mototechniky. Podnik vyrábí kola prodávaná pod značkou STELS, speciální i standardní sněžné skútry a příslušenství. "ZHVMZ" - je jedním z nejstarších podniků vyrábějících jízdní kola v Rusku. Kompletní cyklus výroby ocelových kol byl v továrně organizován již roku 1961. Dnes je "ZHVMZ" na seznamu strukturálně významných podniků ruské ekonomiky.

Vyvrcholením cesty bylo slavnostní otevření výrobní haly podniku specializujícího se na výrobu zdravotnických roušek "Moskevský endokrinní závod” (MEZ). Během pandemie koronaviru se MEZ stal jednou z největších továren v Rusku, která vyrábí roušky v režimu plného cyklu – od surovin a komponentů až po hotové výrobky. Aktivity namířené proti šíření COVID-19 v Ruské Federaci, vyvíjené vládou, federálními ministerstvy a regionálními orgány vyžadovaly maximálně operativní a efektivní řešení. Dnes může továrna vyrábět až 4 miliony vysoce kvalitních ruských zdravotnických roušek denně, pokud vznikne taková potřeba. V současné době ve své pobočce "Pochep" MEZ vyrábí 2 miliony zdravotnických roušek denně, což je dost na to, aby se zabránilo nedostatku a dokonce k vytvoření potřebné rezervy. Výroba roušek je prováděna v režimu plného cyklu s použitím domácích surovin: od výroby high-tech filtračního materiálu až po výrobu jednotlivých částí roušky - nosních fixátorů, gumiček atp.

Denis Manturov se rovněž setkal  s guvernérem bryanské oblasti Alexandrem Bogomazom. V průběhu jednání mu poděkoval za rychlé řešení problémů a vytváření příznivých podmínek pro průmysl v regionu, a také projednali téma průmyslového rozvoje regionu.

Na konci cesty ministr navštívil výstavní výstavu výrobků průmyslových podniků v bryanské oblasti, kde se setkal se zástupci podniků a odpověděl na jejich otázky.

 

Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu RF

Vloženo Od